Korutanská dovolená na všechny způsoby 

 

Cestovní ruch v Rakousku se opět rozbíhá. Uvolnění opatřeníod 19. května přináší život i do lyžařských středisek a turistických center v Korutanech.Skvělé podmínky lákají k lyžovačce na ledovci Mölltaler Gletscher, turistice v kouzelnémhorském středisku Ankogel a cyklistice v magických údolích pod vrcholy Hohe Tauern.
cestování / Horské středisko Ankogel
Mölltaler Gletscher - jediný ledovec v Korutanech, obnovuje svůj provoz od 22. května 2021. Na rekreační lyžaře a sportovní kluby čekají na otevřených sjezdovkách více než 3 metry sněhu. „Lyžaři budou moci využívat sjezdovky Schareck 1, 2, 3 a na toto období výjimečně i téměř trojkilometrovou červenou sjezdovku č.9 Eissee k údolní stanici kabinkové lanovky. Středisko bude otevřeno samozřejmě už i pro turisty, pro něž je oblíbeným východiskovým i vyhlídkovým bodem. S uvolněním opatření, otevřením hotelů a penzionů, jakož i očekávaným zjednodušením přechodu hranic pro očkované očekáváme, že ledovec opět ožije rekreanty i trénujícími sportovci,“ uvedl ředitel střediska Max Gottfried.
Návštěvníci střediska Molltaler Gletscher budou mít k dispozici pozemní lanovku Mölltaler Gletscher Express, kabinkovou lanovku Gondelbahn Eissee, šestsedačkovou lanovku Gletscher Jet nebo sedačku 3000er podle aktuálních podmínek.
cestování / Ankogel
Na květnovou lyžovačku je možné využít sezónní skipas Chytrá sezónka PREMIUM 2021/22, která platí ve všech střediscích TMR v Rakousku, na Slovensku, v České republice a v Polsku. Chytrou sezónku je možné zakoupit si online přes GOPASS.TRAVEL.
cestování / Ankogel 2
Až do 30. června 2021 bude ve středisku Mölltaler Gletscher platit i sezónní TopSkiPass 2020/21 Kärnten/OstTirol.
Přes víkendy bude od 3. června k dispozici už v letním provozu i další středisko v pohoří Hohe Tauern – Ankogel. Kromě ikonických lanovek, které turisty vyvezou až do nadmořské výšky 2636 m, mohou návštěvníci využít i širokou síť turistických chodníků a zajímavé cyklistické trasy kolem vodopádů, romantických salaší a horských chat. Lanovky ve středisku Ankogel budou v provozu během víkendů a státních svátků (3. 6.-6. 6., 12. 6.-13. 6.,19. 6.-20. 6.). Od 26. června začíná letní turistická sezóna a spolu s ní i nepřetržitý provoz lanovek. Horská střediska, gastro, ubytovací kapacity a ostatní služby budou v provozu podle aktuálně platných preventivních opatření. Nevyhnutelnost prokázat se negativním testem na koronavirus, osvědčením o očkování nebo dokladem o překonání COVID-19 se týká ubytování v hotelu nebo například i vstupu do restaurace, které budou navíc spojené i s registrací. Přesné podmínky cestování do Rakouska z jednotlivých zemí jsou k dispozici na stránce austria.info.
cestování / Gletscher

Horské středisko Ankogel
Horské středisko Ankogel

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label