Lyžařská střediska se už připravují na zimu. Co nového ve Špindlu? 

V plném proudu jsou přípravy na zimní sezónu v největším českém areálu Špindlerův Mlýn. Přes léto prošel modernizací zasněžovací systém na Medvědíně a od září odstartovala druhá vlna možnosti nákupu historicky nejlevnějších sezónek. Jaké novinky skiareál na nadcházející zimní sezónu plánuje?

cestování / Skiareál Špindlerův Mlýn

„Bezmála sedmdesát milionů korun jsme vložili do modernizace zasněžovacího systému na Medvědíně. Červenou a černou sjezdovku jsme osadili sněžnými sprchami, které nám umožní zprovoznit svahy výrazně dříve, než tomu bylo doposud. To se nám zatím na medvědínské straně střediska nedařilo," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek. Novinky pak čekají rodiny s malými dětmi. V lyžařské školce na Svatém Petru a Dětské školce na Horních Mísečkách přibyde nový pojízdný koberec a kolotoč, nová dětská školka s pojízdným kobercem vznikne i na Hromovce. Ve všech školkách chystá skiareál pravidelné animační programy pro děti a na terase vedle Quattro Baru buduje nový dětský koutek. Dospělí se pak mohou těšit na pravidelné páteční akce ve Svatém Petru, jako je například fireshow, tanec roleb, jízdy lyžařského demo týmu nebo aprés-ski party. A novinky čeká i síť restaurací Spindl Gastronomy. Skiareál plánuje vybudovat novou panoramatickou přístavbu restaurace Na Pláni s nabídkou pizza a pasta a navýšení kapacity o zhruba 80 míst. Restauraci Medvědín 1 235 m pak čeká změna dispozice objektu. Restaurace se přesune do přízemí, rozšíří se freeflow a provoz se celkově zefektivní pro lepší a pohodlnější obsluhu zákazníků. Další novinkou je pak zbudování nové půjčovny a lyžařské školy na Horních Mísečkách.

Výhodné sezónky do konce října

Skiareál letos nabídl návštěvníkům tzv. Chytrou sezónku. „Historicky nebyla sezónka ve Špindlu nikdy takto dostupná. Zájem lyžařů a snowboardistů předčil i naše očekávání. Během dubna si ji předplatilo několik tisíc zájemců o výhodné celosezónní lyžování. Stačil jim k tomu jednoduchý krok,a sice aby se v e-shopu na www.gopass.cz zaregistrovali a zaplatili 990 korun. Nyní od září do konce října je nutné doplatit zbylé čtyři tisíce a celosezónní skipas za pouhých 4.990 korun se nahraje na GOPASS kartu klienta," vysvětlil marketingový ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš s tím, že junioři a senioři musí doplatit jen tři tisíce korun a děti dva tisíce korun. „Nabídka výhodných celosezónních skipasů patřila především našim stálým sezónkářům jako odměna za jejich věrnost a také těm, kteří k nám přijíždí lyžovat na tři až čtyři víkendy během zimy. Cena 4.990 korun je totiž srovnatelná s cenou našeho šestidenního skipasu," doplnil Čeněk Jílek.

Kdo si nestihl Chytrou sezónku předplatit, nemusí věšet hlavu. Na září a říjen připravil Skiareál Špindlerův Mlýn druhou vlnu výhodného nákupu sezónních skipasů. Dospělí za něj zaplatí 6.990 korun, junioři a senioři 5.990 korun a děti ještě o tisícovku méně. V případě, že si připlatí 50 eur, resp. 1.350 korun, platnost skipasu se rozšíří i na střediska v Nízkých a Vysokých Tatrách na Slovensku. Plná cena sezónních permanentek bude před začátkem sezóny stát 10.800 korun.

cestování / Chytrá sezónka

 

 

Skiareál Špindlerův Mlýn
Skiareál Špindlerův Mlýn

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label