Mölltaler Gletcher – podzimní lyžovačka na ledovci  

Jediný ledovec v rakouských Korutanech po krátkém vydechnutí opět s lyžaři. Už v pátek 2.října otevřelo lyžařské středisko Mölltaler Gletscher opět svoje sjezdovky na ledovci pro všechny fanoušky pravé podzimní lyžovačky. 

cestování / Jediný ledovec v rakouských Korutanech po krátkém vydechnutí opět s lyžaři

Lyžařské středisko Mölltaler Gletscher připravilo od pátku 2.října znovuotevření sjezdovek Schareck 2 a Schareck 3 na ledovci Mölltal. K těmto sjezdovkám vedoucím z nadmořské výšky 3122 m n.m do výšky 2716 m n.m. už brzy přibude i sjezdovka Schareck 1.

„Ve vytvořených sněhových depotech jsme si ještě ze zimy uskladnili pořádnou porci sněhu. Je to dvojnásobné množství sněhu v porovnání s uplynulým rokem, a i díky tomu, zasněžování a přírodnímu sněhu můžeme sjezdovky otevřít a lyžovat na nich až do 9.května 2021,“ uvedl ředitel střediska Mölltaler Gletscher Max Gottfried.

Symbolickým signálem navozujícím tu správnou lyžařskou atmosféru bylo sněžení, které přineslo nadílku už začátkem září. A i když je počasí ve výškách 2800-3122 m n.m momentálně proměnlivé, s příchodem nočních mrazů dokáže středisko vyrobit dostatečné množství technického sněhu, který zabezpečí kvalitní lyžovačku na otevřených sjezdovkách.

„Jsme připraveni co nejdříve spustit i zasněžování sjezdovky 9, která vede od Panoramatické restaurace Eissee (2800 m n.m.) do mezistanice k nástupu na lanovku Gondelbahn Eissee (2241 m n.m.),“ doplnil Gottfried.

Středisko Mölltaler Gletscher nabízí lyžovačku 10 měsíců v roce. Díky kvalitním podmínkám je během léta oblíbeným místem přípravy lyžařských reprezentací. V tomto roce tak mohli návštěvníci potkat na svahu v akci reprezentace Rakouska, Německa, Slovinska, Chorvatska, České republiky a Slovenska. Kromě profesionálních sportovců si sjezdovky až do 16.8. vychutnávali i rekreační lyžaři a snowboardisti, které potěšil nový SNOW PARK, postavený a otestovaný špičkovými světovými jezdci.

cestování / Molltaler

Kromě lyžovačky nabízí Mölltaler Gletscher i kvalitní zázemí. Srdcem střediska je Panoramatická restaurace EISSEE stojící na okraji ledovce. Tradičně bohaté menu doplnila rozšířená nabídka snídaní Gletscher Frühstück a Eissee Frühstück podávaných od 8:00 do 11:00 s bonusem v podobě bezkonkurenčních výhledů na alpská panoramata. Restaurace se svou krásnou sluneční terasou a zimní zahradou je příjemným místem oddychu nejen pro lyžaře a turisty, ale díky vybavení konferenční místností a možností prostranného sezení vhodná i na organizování skupinových a společenských akcí.

Nejvýhodnější způsob, jak si užít lyžovačku ve středisku Mölltaler Gletscher, představuje sezónní skipas Chytrá sezónka PREMIUM – k dispozici na www.gopass.travel. Chytrá sezónka PREMIUM kromě lyžovačky ve středisku Mölltaler Gletscher a v sesterském středisku Ankogel umožňuje lyžovačku až do konce zimní sezóny 2020/21* i v nejlepších střediscích na Slovensku (Jasná, Vysoké Tatry), v České republice (Špindlerův Mlýn) a v Polsku (Szczyrk) – celkem na 183 km sjezdovek. Chytrá sezónka PREMIUM přináší svým držitelům zároveň 15% slevu v gastro zařízeních Bergrestaurant Eissee a Sonnblick Bar.

Aktuální informace ze střediska Mölltaler Gletscher jsou k dispozici na webu https://www.moelltaler-gletscher.at/ a na sociálních sítích Instagram @molltalergletscher a Facebook @moelltaler.gletscher

 

* https://www.gopass.travel/CZ/what-is-gopass/general-terms-html

Jediný ledovec v rakouských Korutanech po krátkém vydechnutí opět s lyžaři
Jediný ledovec v rakouských Korutanech po krátkém vydechnutí opět s lyžaři

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label