Krása a zdraví 

Terapii elektrošoky podstoupí ročně milion lidí s psychickými problémy

1. 6. 2022

Řada lidí se bojí, že jim léčba vymaže paměť a trvale změní osobnost. Elektrokonvulzivní terapie, lidově nazývaná elektrošoky, patří jednoznačně mezi nejkontroverznější léčebné metody. Zapomeňte však na Formanův „Přelet nad kukaččím hnízdem“ a jiné filmy, kde více než léčí, trápí lidi elektrickým proudem. Realita je úplně jiná.

číst dál...

Naděje pro české sportovce. V Česku vznikla první centra sportovní kardiologie

27. 7. 2020

Počet náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo nečekaných úmrtí mladých sportovců mají pomoci snížit nová Centra sportovní kardiologie. Využít je mohou vrcholoví sportovci nebo intenzivně sportující populace s kardiologickými potížemi. 

číst dál...

Lékaři poprvé v Čechách napojili pacientku na umělou plíci

24. 2. 2020

Za ojedinělou metodou vyřazení plic z oběhu a využitím umělé mimotělní plíce stojí tým lékařů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Vůbec první český bypass obcházející plíce umožní pětatřicetileté pacientce s těžkou plicní hypertenzí transplantaci plic. Podobná operace se dosud uskutečnila jen na pěti pracovištích po celém světě. U unikátního výkonu v Praze asistovali i zahraniční profesoři.

číst dál...

Nový typ glykemických senzorů změní život řadě diabetiků

3. 2. 2020

Jako první pracoviště v České republice nabízí Všeobecná fakultní nemocnice v Praze unikátní podkožní senzory, které zásadním způsobem zlepšují život pacientů s diabetem 1. typu. Nové glykemické senzory se na rozdíl od těch předchozích mění až po šesti měsících, nebrání při sportu a ocení je i pacienti s alergií na náplasti. Neustále monitorují hladinu krevního cukru a pomocí mobilu i alarmu dávají dotyčnému šanci, aby na případné nebezpečí včas reagoval. 

číst dál...

V důsledku přibývajícího věku rodiček roste počet umělých oplodnění

25. 3. 2019

V loňském roce bylo provedeno nejvíce umělých oplodnění v historii, celkově přes 39 tisíc. Číslo každoročně narůstá nejen díky enormnímu zájmu cizinek o podstoupení lékařského zákroku v Česku, ale především díky zvyšujícímu se věku pacientek. Průměrný věk zájemkyň o umělé oplodnění přesáhl hranici 36 let. Problémy s přirozeným početím dítěte musí dnes řešit téměř každý čtvrtý pár.

číst dál...

Když si tělo žádá restart

4. 2. 2019

Připadáte si po svátcích a dlouhé zimě malátní, unavení a ve stresu? Pokud jsou tyto pocity doplněny ještě o zhoršené trávení, stavy těžkosti nebo i problémy s pletí, vězte, že vaše tělo volá po očistě. Že vás to slovo děsí? Nemusí, pokud budete ctít hlavní myšlenku, že i detox lze provést s chutí, a hlavně s rozumem. Jen takový totiž vašemu tělu opravdu prospěje.

číst dál...

České krásky si nechaly pustit žilou. Víme proč!

15. 2. 2018

Exotická kráska Monika Leová, modelka Aneta Vignerová, bývalá Miss Nikol Švantnerová a modelka Veronika Kašáková se sešly na Svatého Valentýna kvůli neobvyklému skutku. Společně darovaly krevní plazmu v Plasma place Anděl. Svým činem přispěly nejen k záchraně lidských životů, ale pomohly i dětem z dětských domovů. Finanční náhrady za odběr se totiž vzdaly ve prospěch Nadačního fondu Veroniky Kašákové.

číst dál...

Praha má nové odběrové centrum na krevní plazmu. Spolupracovat bude se Srdcerváči

7. 4. 2017

Darováním plazmy pomůžete zachránit život druhým nebo vyléčit zákeřnou nemoc. V novém odběrovém centru Plasma place Zlatý Anděl ale máte možnost pomoci ještě více. Pokud se vzdáte finanční náhrady za odběr, poputují peníze na konto organizace Srdcerváči podporující zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

číst dál...

Nové preventivní vyšetření odhalí onemocnění ledvin

23. 1. 2017

Je vám nad 50 let, léčíte se s cukrovkou, onemocněním srdce a cév nebo máte vysoký krevní tlak? Pak navštivte svého praktického lékaře a podstupte jednoduché vyšetření - odběr krve, který pomůže zjistit, zda nemáte nemocné ledviny. Od října 2016 je vyšetření ledvin součástí preventivních prohlídek. 

číst dál...

Harper´s Bazaar zveřejnil seznam nejpřitažlivějších mužů všech dob

4. 8. 2016

Pětadvacítku nejhezčích a nejpřitažlivějších mužů z celého světa zveřejnil nedávno časopis Harper´s Bazaar. Jsou mezi nimi herci, muzikanti i modelové. Souhlasíte s výběrem?

číst dál...

Italská kosmetická značka PUPA poprvé v Česku

13. 6. 2016

Vůbec první tuzemský butik italské kosmetické značky PUPA mohou čeští zákazníci navštívit v Praze v Centru Černý Most. PUPA, celosvětově proslavená stylovými make-up soupravami, nabízí svůj rozmanitý sortiment zaměřený na čtyři základní produktové linie: make-upy, kreativní make-up sady, ošetřující i pečující přípravky a parfémy či vůně. 

číst dál...

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama