Prague Design Week 2017 v dubnu ovládne Tančící dům a představí instalace 82 designérů 

Letošní svátky jara se v Praze ponesou ve znamení designu. Od 10. do 16. dubna 2017 se totiž uskuteční 4. ročník ikonické přehlídky Prague Design Week, který představí ve čtyřech podlažích Tančícího domu aktuální tvorbu a proces vzniku děl více než 80 tuzemských i zahraničních designérů, návrhářů, řemeslníků nebo studentů designu. Přehlídka zaujme netradičními interaktivními expozicemi s využitím moderních technologií, ale bude věnována i „zeleným“ tématům a kolekcím čerpajícím inspiraci v řemeslné výrobě. Prodejní výstavu doprovodí přednášky, kino a workshopy s autory. V rámci celotýdenního vstupného dostane každý návštěvník zdarma i dvojjazyčný katalog sloužící jako průvodce přehlídkou.

Inovativní, interaktivní a IN

Prague Design Week i letos umožní svým návštěvníkům obdivovat jedinečné interaktivní a audiovizuální expozice. Poprvé v České republice bude v rámci PDW exkluzivně vystaven Mickeyphon, který vyhledává zvuky z okolí, otáčí se za nimi, sampluje je a mění v rytmické hudební sekvence. Plastika ve tvaru hlavy myšáka Mickeyho, vytvořená pro společnost Disney skupinou panGenerator, zvukovou show také doplňuje vizualizacemi na svém displeji. Název další instalace Hlas lesa předesílá, že i ekologická iniciativa značky Škoda Auto se zaměřila na audiovizuální prvky. Expozice „palouček klidu“ umožní zájemcům sestavit si dokonalou kombinaci zvuků zvířat nebo šumění lesa a potůčku. Moderní, ale přitom ručně vyráběná elektrokola z dílny novakola  zastoupí technické produkty vystavené v Tančícím domě. Chybět nebudou ani expozice uměleckých objektů vytištěných na 3D tiskárně – například Jsem.studio ukáže milovníkům designu své 3D šperky a světelné objekty.

 

Návrat ke kořenům

Produktů a expozic inspirovaných řemeslnou výrobou či historickou tvorbou bude na přehlídce Prague Design Week hned několik. Studenti ateliéru Design skla Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zde vystaví kolekci Redesign prezentující jejich umělecké interpretace sbírkových předmětů muzea skla v Jablonci. Druhým příkladem redesignu se stane kolekce sklenic na víno s názvem After 5pm z dílny newyorského designéra Yu Ronga. Obdivovatelé designu si budou moci prohlédnout i ručně vyráběné dřevěné vibrátory značky Wood-U. A jelikož má udržitelný přístup dnes důležitou roli v téměř všech oblastech každodenního života, design a módu nevyjímaje, tematicky zaměřené expozice jsou připraveny i pro návštěvníky Tančícího domu. Na Prague Design Week se uvede projekt se zahraničním přesahem cementJCA!, který tvoří tašky a doplňky vyrobené z pytlů od cementu v souladu s fair trade principy. Iniciativa představuje jednu z klíčových aktivit českého studia unlimitedJCA, jež si klade za cíl zvýšení povědomí a zájmu o současný design a architekturu v západní Africe.

Seznam všech 82 vystavovatelů, detailní program na každý den i více podrobných informací o akci najdete na internetových stránkách www.PragueDesignWeek.cz nebo Facebooku www.facebook.com/PragueDesignWeek.

 

Kultura / Poprvé v České republice bude v rámci PDW exkluzivně vystaven Mickeyphon, který vyhledává zvuky z okolí, otáčí se za nimi, sampluje je a mění v rytmické hudební sekvence 

Poprvé v České republice bude v rámci PDW exkluzivně vystaven Mickeyphon

Kultura / Tančící dům bude hostit Prague Design Week 2017

Tančící dům bude  hostit Prague Design Week 2017

 


O Prague Design Week

Hlavní myšlenkou Prague Design Week, která se zrodila už roku 2010, je ukázat design jako kreativní disciplínu, nikoliv jen finální produkt. Designéři a tvůrci v expozicích návštěvníkům akce poodhalují proces vzniku svých kolekcí či výrobků prostřednictvím fotografií, videí, prototypů, skic i ve svých dílnách reálně používaných materiálů a nástrojů. První ročník se konal v roce 2014 v Domě U Minuty, další dva ročníky (2015–2016) se uskutečnily v Kafkově domě, letošní čtvrtý bude hostit Tančící dům. Zakladatelem a organizátorem designérské přehlídky Prague Design Week je obdivovatel nápaditého designu a kreativních konceptů Ondřej Krynek.

Na Prague Design Week se uvede projekt se zahraničním přesahem cementJCA
Na Prague Design Week se uvede projekt se zahraničním přesahem cementJCA

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label