Prague Surf Film Festival nabídne nezávislé filmy o surfování a cestování za surfingem 

Pod názvem Prague Surf Film Festival (PRGSFF) se v pražském kině Pilotů v sobotu 1. října 2016 uskuteční největší přehlídka nezávislých surfingových filmů v České republice.


Kultura / Prague Surf Firm Festival odstartuje 1. října v pražském kině Pilotů

PRGSFF divákům nabídne výběr oceňovaných mezinárodních snímků, ale také unikátní filmy, které vznikaly například na izraelsko-palestinském pomezí, na Islandu nebo v Austrálii. První ročník PRGSFF uvede také český celovečerní film z prostředí surfingu nazvaný Choose Your Wave. Festival bude probíhat v obou sálech zrekonstruovaného kina Pilotů již od sobotního dopoledne.

 

„Surfing je životní styl. Pro každého ale znamená trochu něco jiného, jak diváci poznají skrze filmy, které jsme zařadili do prvního ročníku PRGSFF,“ říká Aleš Kosina, ředitel Prague Surf Film Festivalu. „Uvedeme snímky, které přiblíží surfování v zemích na severu Evropy, kde bychom surfing úplně nečekali, ale představíme také filmy, jenž vznikaly v Africe, na Havaji nebo v Austrálii.Diváci se mohou těšit také na obdivuhodné dokumenty, které přiblíží surfování v jeho mnoha podobách,“ dodává Kosina.

 

Prague Surf Film Festival uvede celkem 12 filmů, jak dlouhých tak krátkometrážních. Mezi potvrzenými snímky jsou filmy z produkce americké, australské, britské, české, francouzské, německé a slovenské.  Většina z nich bude mít v České republice premiéru. Často se jedná o filmy, které byly oceněny na obdobných festivalech v zahraničí.

 

O festivalovou náladu v kině Pilotů se postarají DJs, kteří si vezmou na starost hudební kulisu a po skončení filmových projekcí také afterparty. V rámci doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit i na jógu pro surfaře, kterou připraví projekt MOJE JÓGA (www.moje-joga.cz). Proběhne také přednáška s následnou diskuzí o fenoménu river surfingu, kterou povede Jan Maršík, provozovatel první vlny na řece v Česku. Na své si tedy přijdou jak aktivní surfaři, tak návštěvníci, kteří hledají neotřelé filmové zážitky.

 

Jaké snímky budete moci zhlédnout?

Choose Your Wave

Pecka a navíc český produkce! Choose Your wave je jedinečný dokumentární projekt, sledující příběhy lidí, pro které je surfing cesta, která jim změnila život. Ukáže na jedné straně nesmírnou náročnost a krásu surfingu, která je na straně druhé spojena s velmi jednoduchou filozofií vycházející z klasických životních hodnot a lásky k přírodě. Budete sledovat osobnosti českého surfingu, žijících v různých koutech světa. Tito lidé se rozhodli změnit svůj život a podřídit ho tomu, co milují -­ surfingu. Žijí sen svůj i mnoha jiných, ale na kolik je tento stav dlouhodobě udržitelný?

Kultura / Choose Your Wave

Fish

Dokument pro všechny, co se chtějí dozvědět více o designu prken, pro který se vžil název Fish. Máte doma taky „rybu“ a zajímá vás, jak tenhle tvar vzniknul a proč vás tak baví? Možná vám to vysvětlí sám legendární shaper Steve Lis, který odhalí, jak dospěl tomuto specifickému designu prken. Navíc si užijeme porci výbornýho surfingu v podání borců, jako jsou Rob Machado, Dave Rastovich atd. Po zhlédnutí oceňovaného dokumentu si zkrátka půjdete rovnou pro jednu rybu do obchodu!

Headache

Film německé partičky Binsurfen, která natočila prostě nádheru o surfování ve studených vlnách Skotska, Dánska, Islandu! Oceněno jako Best Cinematography na festivalu v Hamburku. Film Headache je o neoprenu 6mm, o sněhu, ledu a úžasných a liduprázdných spotech na severu Evropy! Surfing trochu jinak než ho známe z Francie, Španělska, Portugalska. Název filmu je odvozen od pocitu, který zažijete po prvním duck dive do ledových vln třeba na Islandu.

View From a Blue Moon

První surfingový film natočený kompletně v rozlišení 4K. Pastva pro oči! John Florence a Blake Vincent Kueny signature film, který má na starosti studio Brain Farm, jenž se může pochlubit cenou Emmy. Podíváme se na oblíbené spoty Johna Florence od dokonalých vln a průzračného moře na Hawaji až po neznámé vody a destinace v Africe. John a jeho bandička budou předvádět to nejlepší, co může surfing nabídnout navíc v prostředí, ze kterého se bude tajit dech. Třešinka na dortu.

 

Vstupenky seženete na pokladně Kina Pilotů v pražských Vršovicích. Rezervace je možná také na e-mailu: kinopilotu@gmail.com nebo na telefonu 720 030 151.

Více informací a kompletní program na www.prgsff.cz nebo na www.facebook.com/PRGSFF.

Prague Surf Firm Festival odstartuje 1. října v pražském kině Pilotů
Prague Surf Firm Festival odstartuje 1. října v pražském kině Pilotů

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label