Startují Letní shakespearovské slavnosti 

V úterý 28. června odstartovaly letošní Letní shakespearovské slavnosti. Pražským divákům přinesou celkem osm her Williama Shakespeara a dva speciální komponované večery připravené u příležitosti 400. výročí od úmrtí tohoto anglického dramatika.

V Praze se bude opět hrát na dvou letních scénách. Nejvyšší purkrabství Pražského hradu bude od dnešního večera patřit zmiňované novince v režii Jany Kališové VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE, která se podobně jako další uváděné hry může pochlubit mimořádně atraktivním hereckým obsazením v čele s Marií Doležalovou, Nelou Boudovou, Václavem Koptou, Milanem Šteindlerem nebo Petrem Stachem.

Letní scéna Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí přivítá první diváky 2. srpna. V kulisách evokujících italskou Veronu se až do 20. srpna bude odehrávat tragický příběh mladých milenců ROMEO A JULIE. Loňská velmi úspěšná premiéra vznikla pod taktovkou renomované režisérské dvojice SKUTR a pyšní se nejen výtečnými hereckými výkony Terezy Voříškové, Jana Sklenáře, Nadi Konvalinkové, Saši Rašilova, Lenky Krobotové či Jiřího Vyorálka, ale také skvělou hudbou, prostorově nápaditou scénou a nadšenými diváckými ohlasy. „Romeo a Julie se ideálně hodí pro Shakespearovské slavnosti. Ta hra přináší výjimečné herecké příležitosti pro celou skupinu herců a také je to text, který si přímo říká o zpracování pomocí pohybu, hudby a obrazu. A to je trochu naše parketa,“ říká o hře polovina režisérské dvojice Lukáš Trpišovský.

I letos se mohou diváci těšit na zajímavé hosty, kteří v průběhu léta navštíví obě pražské scény. 23. července vysekne poklonu britskému dramatikovi v jeho rodném jazyce soubor Prague Shakespeare Company inscenací RICHARD III., kde se v roli královny Alžběty představí velvyslankyně Britského království paní Jan Thompson. Na tři večery (25. – 27. července) pak na Nejvyšší purkrabství zavítá letošní premiéra ostravské produkce Slavností tragédie HAMLET s Tomášem Savkou či Miroslavem Etzlerem v hlavních rolích. Na dva srpnové večery (30. – 31. 8.) se z Bratislavy do Prahy podívá inscenace Michala Vajdičky OTHELLO, v níž se mimo jiných představuje i oblíbená česká herečka Veronika Kubařová v roli Desdemony. Představení zaujme i unikátním umístěním dekorace doprostřed hlediště mezi diváky, což umožňuje pouze jedinečná scéna v Lichtenštejnském paláci.

 

Letní shakespearovské slavnosti proběhnou od 28. června do 3. září. Vstupenky jsou v prodeji na www.shakespeare.cz a v síti Ticketportal. Představení začínají obvykle ve 20:30 a cena vstupenek je od 290,- Kč. Kompletní informace o letošním ročníku Slavností naleznete na www.shakespeare.cz včetně aktuální fotogalerie.

 

Letní shakespearovské slavnosti zahájí Večer tříkrálový aneb cokoli chcete
Letní shakespearovské slavnosti zahájí Večer tříkrálový aneb cokoli chcete

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label