Tipy a zajímavosti 

Zahrada na balkoně

24. 6. 2019

Také každé léto obdivujete rozkvetlé balkony vašich sousedů, ale sami si netroufáte na víc, než kaktus v obýváku? Seberte letos kuráž a vyrazte do nejbližšího květinářství. Popadněte sazeničky vašich oblíbených bylinek, zeleniny a barevných pelargonií. Popusťte uzdu fantazii a nechte váš balkon rozkvést. Čas vyndat truhlíky a trochu si „zašpinit“ ruce je právě tady!  

číst dál...

Šperky z elektro součástek, plavky ze starých rybářských sítí nebo dům z recyklovaných stavebnin? Lidstvo se učí využívat druhotné suroviny

5. 6. 2019

Nechce-li lidstvo zahltit svět odpady, musí se je naučit čím dál efektivněji recyklovat a využívat je jako druhotnou surovinu. Využít se přitom dá ledacos: bezpečnostní pásy z vraků aut nacházejí nový život jako originální kabelky, komponenty z elektrozařízení zase slouží k výrobě šperků či bytových doplňků.

číst dál...

Hledáte inspiraci pro svůj nový interiér? Vsaďte na sklo!

22. 3. 2019

Využití skla patří v současnosti k velkému trendu při zařizování interiéru. Nebojte se ho, hodí se do obývacího pokoje, ložnice i koupelny. Do domu či bytu dokáže vnést vzdušnost, světlo, eleganci i funkčnost. Inspirovat se můžete originálními interiérovými prvky přední světové sklářky Gordany Glass. Její galerie najdete v Praze i Bratislavě. 

číst dál...

Jak po zimě probudit trávník k životu?

13. 3. 2019

Jakkoliv jste trávník před zimou pořádně a poctivě zazimovali, na jaře je třeba se mu začít opět věnovat, abyste se z něj mohli v létě maximálně těšit. Trávník miluje lehkou hlinitou půdu, přímé slunce, dobré zavlažování a pravidelné sečení. Aby se na jaře probudil, je důležité veškerou péči správně naplánovat. Čas investovaný do pravidelného sečení, hnojení, provzdušňování a zalévání se vám totiž vrátí i s úroky. 

číst dál...

Panenka Barbie slaví 60. narozeniny. Aktuálně nejoblíbenější je model mořské panny

7. 3. 2019

Na 9. března každoročně připadá Den Barbie, který připomíná první oficiální představení ikonické panenky světu, a to na Mezinárodním veletrhu hraček v New Yorku v roce 1959. Zájem o tento popkulturní fenomén se odráží i na českém internetu

číst dál...

Její díla vlastní britská královna nebo arabský šejk. Nyní obdarovala slavná sklářka i vítězky Ženy regionu

26. 11. 2018

Exkluzivní skleněné ceny malované drahými kovy věnovala přední výtvarnice a sklářka Gordana Turuk vítězkám 9. ročníku neziskové soutěže Žena regionu. Hlavní cenu si odnesla Marcela Dvořáčková, vedoucí azylového domu pro hendikované matky.

číst dál...

10 věcí, které byste měli vědět o máku

22. 10. 2018

Když se řekne mák, nejspíše se vám vybaví malá modrá semínka, makovice nebo makové buchty. Je to jedinečná, často opomíjená plodina. Víte, jakou roli hraje v naší výživě? Nebo proč je pro Českou republiku mák specifický a jak se liší od zbytku světa?

číst dál...

Apartmány slavných? Ubytujte se u Vlasty Buriana, Emila Zátopka nebo Emílie Vašáryové

3. 10. 2018

Tisíce příběhů a obrovské množství návštěv. V jednom z nejstarších hotelů slovenských Tater, v Grandhotelu Starý Smokovec, si klíče od pokojů už více než sto let předávají významné osobnosti. Některé z nich tu mají i své apartmány. Křtem prošel nyní například luxusní pokoj Emila Zátopka, Vlasty Buriana nebo Emílie Vašáryové.

číst dál...

Světová sklářka Gordana Turuk otevřela v Praze již druhý showroom

12. 7. 2018

Skleněné umělecké objekty, obrazy, interiérové prvky a doplňky ze skla pod značkou Gordana Glass najdou nově milovníci umění a dokonalého provedení interierových prvků v novém showroomu v architektonicky krásných prostorách outletového centra Prague The Style Outlets poblíž letiště Václava Havla. 

číst dál...

Za nezabezpečenou free Wi-Fi hrozí dle GDPR jejich provozovatelům milionové pokuty. Řešením je Czech Wifi Pass

13. 3. 2018

Provozovatelům oblíbených free wi-fi sítí hrozí milionové pokuty. Wi-fi totiž většinou nejsou dostatečně zabezpečeny. S nástupem platnosti nařízení Rady EU známé jako GDPR v květnu 2018 do hry vstupují sankce ve výši 4 % z obratu firmy nebo astronomické pokuty až do výše 20 miliónů eur. Pomoci má tzv. Czech Wi-Fi Pass – nová aplikace proti zneužití populárních wi-fi sítí.

číst dál...

Rozhovor s Terezou Bílou, koordinátorkou neziskové organizace Svoboda zvířat

8. 1. 2017

Svoboda zvířat je nejstarší nezisková organizace v České Republice, která se zabývá ochranou práv zvířat. Funguje od roku 1994, má tedy více než dvacetiletou historii. Bližší informace o aktivitách organizace nám prozradila koordinátorka Tereza Bílá.

číst dál...

Bistro Spicymama nabízí menu plné exotických jídel. Šéfkuchařka Kamu ho otevřela v Centru Černý Most

23. 10. 2016

Milujete mezinárodní kuchyni s kořeněnou vůní dálek? Ochutnejte speciality od Spicymama. Netradiční bistro, které v Čechách najdete jen v Centru Černý Most, přináší návštěvníkům každý den nové menu plné exotických jídel inspirovaných cestami své šéfkuchařky Kamily „Kamu“ Rundusové po světe. 

číst dál...

Devadesát procent produkce Skotské tvoří blendovaná whisky. Umíte odhalit její tajemství?

5. 10. 2016

Nekonečná rozmanitost skotské krajiny se promítá do nejvzácnějšího pokladu, který tato země dala světu – whisky. Právě rozličnost Skotské se nepodobá žádné jiné whisky na světě. Poznáte rozdíl mezi jednodruhovou a blendovanou whisky? 

číst dál...

V Dubaji bez polibků, v Budapešti sex jen za tmy aneb Největší zajímavosti o sexu v zahraničí

31. 8. 2016

Podle aktuálních statistik touží na letní dovolené prožít neobvyklé erotické dobrodružství až 47 procent české populace. Sex v zahraničí přitom skýtá mnohá úskalí. Před odjezdem si proto zjistěte, jakými pravidly se v dané destinaci řídit. 

číst dál...

Festival jídla a pití Foodparade již první zářijový víkend

14. 8. 2016

Patříte mezi gurmány a milovníky delikates? Pak si nenechte ujít 6. ročník festivalu Foodparade ve dnech 3. a 4. září 2016 v zahradách Trojského zámku.

číst dál...

Nebaví vás chodit pěšky? Pořiďte si longboard!

21. 7. 2016

Dlouhá prkna na kolečkách připomínají na první pohled skateboardy. Jsou ale delší a deska má jiný tvar. Každopádně jsou ideálním dopravním prostředkem, se kterým můžete vyrazit do školy, do práce nebo třeba večer na party. 

číst dál...

Na co si Češi na obědě nejvíc stěžují?

20. 7. 2016

Studené jídlo nebo slabá nabídka? Nezávislý hodnotící systém Staffino odhalil na vzorku více než tisíce zákazníků největší nedostatky během obědových přestávek.

číst dál...

Rider Michal Maroši: Špindl Bike Park bude hostit letošní Marosanu

17. 5. 2016

Ikona českého Downhillu, několikásobný mistr ČR v Downhillu i ve Světovém poháru ve Four Crossu a Mistr Evropy v Dual slalomu Michal Maroši se podílí na stavbě špindlerovského Bike Parku. Po dvou letech se tak milovníci budou moci opět vydat na 6 tratí o celkové délce 13 kilometrů. Novinkou v Bike parku v areálu Svatý Petr bude i SLOPE STYLE.

číst dál...

Ke startu, připravit, čelovky nasadit! Stromovku znovu rozsvítí Noční běh pro Světlušku

12. 4. 2016

Se symbolicky rozsvícenými čelovkami vběhnou příznivci Světlušky 14. dubna do pražské Stromovky. Pátý ročník charitativního běhu na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem odstartuje ve 21.00 maratonská legenda Pavel Kantorek. O hudební rozcvičku se postará od 20.00 kapela Jelen.

číst dál...

Nová Galerie Spectrum nabízí i konspirační byt Che Guevary

21. 3. 2016

Tajný byt světově proslulého revolucionáře Che Guevary, ale také například vzácné historické voskové figuríny lídrů hlavních válčících zemí ve II. světové válce nabízí návštěvníkům nová Galerie Spectrum.

číst dál...

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama