Hledáte inspiraci pro svůj nový interiér? Vsaďte na sklo! 

Využití skla patří v současnosti k velkému trendu při zařizování interiéru. Nebojte se ho, hodí se do obývacího pokoje, ložnice i koupelny. Do domu či bytu dokáže vnést vzdušnost, světlo, eleganci i funkčnost. Inspirovat se můžete originálními interiérovými prvky přední světové sklářky Gordany Glass. Její galerie najdete v Praze i Bratislavě. 

Tipy a zajímavosti / Umělkyně Gordana Glass tvoří i skleněné interiéry

Sklo je nadčasový materiál, který je v současnosti velkým lákadlem projektantů, designérů a architektů. Snadno se kombinuje s barvami a jakýmkoli jiným materiálem. Přestože se řada lidí skla bojí kvůli jeho křehkosti, jde o velmi pevný materiál, který dokáže prostor prosvětlit, opticky zvětšit a dát mu vzdušnost. Je antialergenní a praktický na údržbu. Navíc podtrhuje charakter místnosti. Jednou z předních světových umělkyň tvořících ze skla je výtvarnice Gordana Glass. „Svá díla vytvářím technikou lehaného skla, při čemž do roztaveného materiálu vkládám barevné pigmenty v kombinaci s čistým zlatem a platinou,“ uvedla sklářka. Kromě skleněných obrazů tvoří originální užitné umění, interiérový a doplňkový design, skleněné plastiky i třeba lustry. „Vždy mě fascinovalo, jak se dá díky harmonii barev a tvarů změnit prostý dům na útulný domov. Líbí se mi překračovat běžnou představivost a tvořit ze skla vše, u čeho by si málokdo dokázal představit, že vůbec lze touto technikou vytvořit. Mám tím na mysli stolky, zástěny, dveře, schody, povrchové krytiny, lišty a mnoho dalšího,“ doplnila výtvarnice.

Tipy a zajímavosti / Gordana interiér dveře

Foto: Jan Schejbal

Tipy a zajímavosti / Gordana interiér 3 lustr

Pro soukromého klienta vytvořila Gordana Glass originální skleněný lustr. Právě skleněné osvětlení dodává interiéru eleganci a vzdušnost.

 

Gordana Glass se narodila v Německu, dětství strávila v Chorvatsku a již přes 20 let žije a tvoří v Bratislavě. V Praze má dvoupatrovou galerii v Dušní ulici na Praze 1. Její díla vlastní například britská královna Alžběta II, papež Benedikt XVI., princ Albert II či další státníci a významné osobnosti z hudebního, kulturního a sportovního života.

Umělkyně Gordana Glass tvoří i skleněné interiéry
Umělkyně Gordana Glass tvoří i skleněné interiéry

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label