V Dubaji bez polibků, v Budapešti sex jen za tmy aneb Největší zajímavosti o sexu v zahraničí 

Podle aktuálních statistik touží na letní dovolené prožít neobvyklé erotické dobrodružství až 47 procent české populace. Sex v zahraničí přitom skýtá mnohá úskalí. Před odjezdem si proto zjistěte, jakými pravidly se v dané destinaci řídit. Zatímco u nás je většina praktik bezproblémových, jinde vás nevinný polibek na pláži může dostat do vězení. Seznamte se s několika zvyklostmi v Evropě i za jejími hranicemi, které byste jako turisté měli respektovat. 

Tipy a zajímavosti / Líbání na veřejnosti se v některých destinacích nemusí vyplatit

V Itálii od 14 let, na Maltě až v plnoletosti 

V první řadě byste si měli dát pozor na věkovou hranici, pod kterou zákon dané země nepovoluje provozovat sexuální akt. Zatímco v Albánii, Rakousku, Německu, Bulharsku, Estonsku, Itálii nebo Portugalsku je možné pohlavně žít již ve věku 14 let, v Chorvatsku, Dánsku, Francii, Řecku, Švédsku, Indii nebo Číně je to o rok později. Ve Finsku, Moldávii, Belgii, Rusku, Španělsku, Švýcarsku, Velké Británii, Dominikánské republice nebo na Kubě se pak hranice posouvá na 16 let. Na Maltě, v Turecku a Egyptě je dokonce zakázané mít sex s člověkem mladším 18 let. Zajímavé je, že i v rámci jednoho státu se může nejnižší povolený věk pro sexuální aktivity měnit. To je případ Austrálie, kde na většině území platí věk 16 let, ovšem například v Tasmánii nebo spolkové zemi Victoria je to až o rok později. Pokud ale navštívíte Libyi nebo Súdán, můžete si sexu užívat, jen pokud jste s dotyčnou osobou v manželství. Pokud tato pravidla věkové hranice nerespektujete, hrozí vám vězení od 2 do 10 let.

Za homosexuální vztahy hrozí i trest smrti

V některých mezi turisty oblíbených destinacích, jako je Egypt, Tunisko, Turecko nebo Spojené arabské emiráty, hraje v běžném partnerském životě významnou roli náboženské vyznání. I proto jsou zde sexuální aktivity zcela nepřípustné a porušení zákona či vyhlášky se přísně trestá. „Veškeré projevy náklonnosti k partnerovi vás mohou přivést za mříže nebo můžete být deportováni. To platí i pro homosexuální chování či obnažování. Například v Dubaji je trestným činem také sexuální vztah mimo manželství a za polibek na tvář si můžete vysloužit desetidenní pobyt za mřížemi,” vysvětluje Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon, který v tuzemsku testuje a prodává erotické pomůcky.

Veřejný vztah se stejným pohlavím je zakázán také v Singapuru, kde vám za něj hrozí 2 roky odnětí svobody, i v desítkách dalších turistických lokalit, jako jsou Seychelly, Egypt, Maroko, Tunisko, Indie, Maledivy, Srí Lanka, karibské ostrovy, Litva, Ukrajina, Bělorusko, Moldávie nebo Indonésie. Zde je také přísně trestána masturbace, za kterou můžete dostat až 32 měsíců vězení. Dokonce není výjimkou, že za homosexuální akt hrozí trest smrti. To je případ Jemenu, Íránu, Nigérie, Kataru, Saudské Arábie nebo Spojených arabských emirátů. Jednoduché to není ani s prodejem pánské ochrany, která je v řadě muslimských zemí stále tabu. Prodej kondomů byl donedávna zakázaný dokonce i v Irsku. Silný vliv náboženství totiž v těchto státech nařizuje pohlavní styk pouze za účelem plození potomků. Pokud se vydáte do Německa a láká vás možnost placeného sexu, to je podle nejnovějšího zákona možné pouze za použití kondomu. V opačném případě můžete být potrestáni pokutou až 50 tisíc eur.

Za anální i orální sex 20 let vězení, sex se zvířaty v Utahu povolen

Zatímco některá nařízení jsou v mnoha zemích pochopitelná, jinde platí pravidla, která často vedou kvůli své bizarní povaze k úsměvu. Například v americké Nebrasce si můžete za anální sex vysloužit 20 let za mřížemi, na Floridě vám pak stejná sazba hrozí i za orální sex. Tabuizovaný je rovněž pohlavní styk se zvířaty. Liberální je v tomto ohledu americký Utah, kde lze provozovat sex se zvířaty pouze za účelem nekomerčního prospěchu. V americké Minnesotě zase platí, že je nelegální mít sex s rybami, naopak v Libanonu mohou mít muži styk se zvířaty, jen pokud jsou ženského pohlaví. Dalším tématem jsou pak sexuální hrátky na veřejnosti. Mezi turisty je vyhlášený a oblíbený především pohlavní styk na pláži. Kvůli němu ovšem v mnoha přímořských zemích odejdete v lepším případě s pokutou, v horším s trestem několikaletého vězení. Pokud například budete přistiženi ve Španělsku, čeká vás pokuta ve výši 75 tisíc eur. V Londýně zase za sex na veřejnosti zaplatíte pokutu 250 liber a můžete strávit i 3 měsíce ve vězení. V anglické metropoli je také zakázaný sexuální akt na zaparkovaném motocyklu. Pakliže se chystáte strávit dovolenou v maďarské Budapešti, mějte na paměti, že věnovat se sexu je tu možné pouze po tmě, a to i doma s vlastní ženou. Líbat se na veřejnosti se nevyplatí ani v Rusku, kde vám policisté mohou uložit tučnou pokutu dle vlastní vůle.

Tipy a zajímavosti / Kiss

Omezení platí i pro erotické pomůcky, výjimkou je Čína

V mnohých zemích je také zapovězené sledovat pořady s erotickým obsahem. Pokud si například v Izraeli pustíte v hotelu podobný snímek, hrozí vám až 3 roky vězení. V Nepálu a Bangladéši zase zákon zakazuje sledovat filmy, které simulují pohlavní styk nebo ukazují oblast pohlavních orgánů mužů i žen. Stejná legislativa také nedovoluje zobrazovat líbání ve filmech, v nichž hrají herci z těchto dvou zemí. Omezení platí i pro používání erotických pomůcek. Na dovolenou strávenou v americké Alabamě si je raději do kufru nebalte vůbec, neboť v této zemi je jejich použití zcela ilegální. Pokud cestujete do Arizony, je možné přibalit si maximálně dvě sexuální hračky. „Jestliže naopak plánujete navštívit Japonsko, můžete si volné chvíle zpříjemnit s umělou pannou, které jsou v této zemi velmi populární. Na dovolené v Thajsku by zase neměly chybět Venušiny kuličky, které najdete ve vybavení řady místních obyvatelek,” říká Adam Durčák. Na dovolené v Číně můžete okořenit noc erotickými pomůckami dle libosti. Podle serveru marketingtochina.com je totiž tato země lídrem ve výrobě sexuálních hraček a místní obyvatelé jsou jejich velkými fanoušky. Na globálním trhu Čína vyprodukuje až 70 % erotického zboží a v roce 2013 se v Číně, Japonsku a Jižní Koreji prodalo více než 50 tisíc umělých panen, z toho 85 % jen v Číně.

Líbání na veřejnosti se v některých destinacích nemusí vyplatit
Líbání na veřejnosti se v některých destinacích nemusí vyplatit

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label