Výuka ve školách je online 

Základní, Střední škola a Gymnázium EDUCAnet Praha najeli na unikátní styl online výuky. Ta se koná v reálném čase za pomocí digitálu a videokonferencí. Síť soukromých škol tak pohotově reaguje na omezení při výuce způsobené koronavirem v době, kdy se blíží nejen přijímací zkoušky, ale i maturity. Systém uvítali rodiče i studenti. 

Tipy a zajímavosti / EDUCANET

„Rozhodli jsme se pro naše studenty zařídit tu nejefektivnější metodu online výuky. Učivo totiž nelze posílat mailem a poté čekat, zda dorazí nějaká odpověď. Zadávání úkolů přes různá školní webová rozhraní také není ideální. Z tohoto důvodu jsme s kolegy zprovoznili plně digitalizovanou výuku. Píše se rok 2020 a jako zprostředkovatel vzdělání dostáváme výzvu, kterou musíme přijmout," vysvětlil Jakub Pour, ředitel školy. 

Systém, který funguje na několika progresivních vysokých školách a univerzitách se tak na našem území stává skutečností i pro střední a základní školu. Žáci a studenti fungují podle reálného rozvrhu v reálném čase. Stačí se přes školní e-mailovou adresu přihlásit k vyučování, kde mají možnost s pedagogem komunikovat, plnit zadání jednotlivých předmětů, a především mít látku učitelem vysvětlenou. 

Tipy a zajímavosti / Žáci a studenti fungují podle reálného rozvrhu v reálném čase

„Vzniklou situaci vnímáme jako obrovskou výzvu a šanci, jak zlepšit české školství. Díky přechodu k on-line výuce všichni učitelé a žáci zlepší své IT dovednosti, zejména ve vytváření různých podcastů či video hodin, ale i například v přípravě on-line testování. EDUCAnet Praha se na tuto výzvu moc těší a doufáme, že se podobného systému výuky chytí i ostatní školy," dodal Pour. 

Výjimku v celé on-line výuce tvoří pouze program pro žáky 1. stupně ZŠ. Jednotliví rodiče získali e-mailové adresy pro své děti, kam lze například přes Google disk rovnou nahrávat úkoly. Rodiče s žáčky mají také možnost se odpoledne zúčastnit online výuky těch předmětů, které budou děti potřebovat vysvětlit. Rodiče tak pracují společně nejen s dětmi, ale i s ostatními rodiči a učitelem.

Žáci a studenti fungují podle reálného rozvrhu v reálném čase
Žáci a studenti fungují podle reálného rozvrhu v reálném čase

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label