Podobu se slavným český komikem jí nikdo neodpáře. Pravnučka Vlasty Buriana navštívila hotel v Tatrách, kde král komiků často pobýval 

Saský korunní princ Fridrich August, Eduard Beneš, britský premiér Harold Wilson, Fidel Castro nebo Emil Zátopek a Vlasta Burian – to jsou významné osobnosti, které v minulosti opakovaně navštěvovali secesní hotel Grandhotel Starý Smokovec ve Vysokých Tatrách. Nyní sem zavítala pravnučka Vlasty Buriana, aby pokřtila apartmán pojmenovaný po českém komikovi.

Ze společnosti / Monika Kristl

Hotel pochází z roku 1904 a od začátku byl kategorizovaný jako snobský. Dovolit si jej mohla jen finančně a společensky nejsilnější vrstva. Od třicátých do padesátých let tu mnohokrát přenocoval i český král komiků Vlasta Burian. Nyní po sedmdesáti letech přijela do hotelu jeho pravnučka Monika Kristl, aby pokřtila apartmán pojmenovaný po jejím předkovi. „Praděda byl náročný host. Potrpěl si na dobrou kuchyni i služby. To všechno tu našel a vždy odjížděl spokojený a oddychnutý,“ řekla při křtu pravnučka Monika, která sama zůstala věrná rodinné tradici a také pracuje u filmu jako producentka. „Jsem ráda, že si vedení hotelu takto vzpomnělo na pradědečka, který kromě herectví miloval také sport, čepované pivo a Tatry,“ dodala Monika. Nově zrekonstruovaný luxusní apartmán je v Grandhotelu Starý Smokovec k pronajmutí od 170 eur se snídaní za noc. Kromě Vlasty Buriana tu má svůj apartmán také česká sportovní legenda Emil Zátopek nebo slovenská herečka Emília Vašáryová.

Ze společnosti / Monika Kristl 2

Zdroj fotek: Gradhotel Starý Smokovec, Vysoké Tatry

Pravnučka Vlasty Buriana Monika Kristl pokřtila nový apartmán v Tatrách
Pravnučka Vlasty Buriana Monika Kristl pokřtila nový apartmán v Tatrách

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label