Unikátní trofeje od světově uznávané sklářky získávají čeští lyžaři 

Česká televize oslovila tento rok přední světovou výtvarnici a sklářku Gordanu Glass, aby vytvořila pro vítěze série lyžařských závodů s ČT sport na vrchol cenné trofeje. Originální ocenění tvořená unikátní technikou lehaného skla potěší celkem patnáct sportovců.

 

Ze společnosti / Trofeje pro vítěze závodů S ČT sport na vrchol tvořila umělkyně Gordana Glass

„Do roztaveného skla jsem vkládala modré pigmenty v kombinaci s čistou platinou. Toto spojení ve mně evokuje stejný pocit, jako když koukám na sníh třpytící se v horském slunci. Vždy se snažím vložit do díla kus svého srdce a vdechnout mu duši. Naplňuje mě to, stejně asi jako lyžaře naplňuje prožitek z jízdy. Obdivuji jejich odvahu a zapálení s jakým se na sjezdovce probojovávají k vítězství. Bylo mi ctí pro ně vytvořit tato ocenění,“ popsala pocity z tvorby ocenění umělkyně Gordana Glass.    

Podobný projekt, jako je S ČT Sport na vrchol, nemá ve světě obdoby. Nikde, ani v alpských zemích nebo zámoří, neexistuje show, která by propojovala amatérské a vrcholové alpské lyžování a zároveň plnila program televizní obrazovky. Letos se unikátní série amatérských závodů koná již podeváté. Po maratónu základních kol se třicítka vítězů účastní semifinálového kempu s trenéry, fyzioterapeuty i bývalými špičkovými lyžaři. Deset nejlepších se pak utká během oficiálního mistrovství České republiky v alpském lyžování.

Kromě trofejí pro české lyžaře tvořila v minulosti umělkyně Gordana Glass i řadu darů pro významné osobnosti, jako je britská královna Alžběta II., papež Benedikt XVI. či Larry King. Její osobitou tvorbu, interiérové prvky, skleněné obrazy a různé doplňky ze skla je možné vidět v galerii Gordana Glass v centru Prahy.

Ze společnosti / Gordana trofeje 1

Ze společnosti / Gordana trofeje

Ze společnosti / Gordana trofeje 2

Trofeje pro vítěze závodů S ČT sport na vrchol tvořila umělkyně Gordana Glass
Trofeje pro vítěze závodů S ČT sport na vrchol tvořila umělkyně Gordana Glass

 

 

reklama


reklamy / Banner Aleš Povondra

reklama

 

 

 

 


Label

Label